Natalia Lesiuk – wirtualna asystentka

O MNIE

nazywam się

Natalia Lesiuk

i mogę być Twoją Wirtualną Asystentką w Niemczech

Stawiasz pierwsze kroki, w nowym, obcym kraju? Nie wiesz co, gdzie i jak? Nie masz kogo za bardzo zapytać lub Twoi znajomi wiedzą niewiele więcej od Ciebie? W dodatku nie jesteś w stanie zapytać u źródła, bo jeszcze nie umiesz języka niemieckiego albo masz duże bariery językowe? Lub po prostu cała ta papierologia przyprawia Cię o bół głowy? Zaczynasz od zera, i chcesz jak najszybciej przejść z fazy “początek” na “stabilna sytuacja”?

Mogę pomóc Ci rozwiązać Twoje problemy w Niemczech. Ponieważ płynnie posługuję się językiem niemieckim, mogę być Twoją prawą ręką wszędzie tam, gdzie się nie dogadasz. Wiem, że przeskoczenie bariery językowej zajmuje czas, rzeczywistość goni, a niektóre sprawy nie mogą czekać, więc tu do akcji mogę wkroczyć JA.

Jeśli szukasz wskazówek, jak zacząć swoje życie w nowym kraju, którym są Niemcy. Jeśli nie chcesz szukać dobrych rozwiązań po omacku, a wolisz aby Twoje sprawy zostały załatwione bez stresu i profesjonalnie, to jesteś w dobrym miejscu. Znajdziesz tu porady dotyczące większości aspektów życia w Niemczech, jak praca, formalności i wszelkie kwiestie życia codziennego. Poruszam różnorodne tematy, które sprawiają trudności nam, Polakom żyjącym w Niemczech.

Bliskie są mi tematy pracy na własny rachunek, wskazówki natury technicznej, czasami sypnę dawką motywacji oraz inspiracji do działania i sięgania po własne marzenia. Zapraszam na moje profile w social mediach, gdzie znajdziesz mniej formalne treści 🙂

Zdjecie profilowe
Zdjęcia w przygotowaniu 🙂
W Polsce ukończyłam studia magisterskie na kierunku Politologia o specjalizacji Marketing Polityczny. Jednak krótko po studiach wyjechałam do Niemiec, szukając swojej własnej ścieżki życiowej. Teraz z perspektywy ponad 8 lat dzielę się z Wami moim doświadczeniem w zaczynaniu wszystkiego od nowa 🙂

Dlaczego się tym zajęłam i jakie mam doświadczenie?

Doskonale wiem, jak to jest, kiedy jest się w nowym kraju bez języka i bez jakichkolwiek znajomych. Sama to przeżyłam, sama szukałam pomocy, wskazówek, pierwszej pracy i mieszkania oraz przede wszytskim ludzi, którzy byli by w stanie rozwiać wątpliwości czy podpowiedzieć gdzie się udać w celu rozwiązania pewnych problemów lub ludzi, którzy wskazaliby mi różne możliwości. Zawsze też chętnie dzieliłam się zdobytą wiedzą z moimi znajomymi, którzy często też stawiali pierwsze kroki w Niemczech.

Wiem też, ile naszukałam się informacji w Internecie, często nie znajdując konkretnych odpowiedzi, przetrząsałam fora dla osób wyjeżdżających do Niemiec, ale informacje często były rozrzucone lub niekompletne. Czasami zamiast suchych informacji chciałam się też dowiedzieć jak to jest za granicą z bardziej osobistej perspektywy, oczami zwykłego człowieka. Stwierdziłam, że warto by było stworzyć takie miejsce w sieci, gdzie będzie można znaleźć konkretne informacje i porównanie ich z rzeczywistością, bo często teoria to jedno, a praktyka żyje własnym życiem.

Wciąż widzę ile ludzi nadal szuka pomocy, widzę też ile ludzi zostaje oszukanych w Niemczech przez swoją niewiedzę. W sieci krąży też całe mnóstwo stereotypów na temat Niemiec, życia w Niemczech i nas Polaków tu żyjących, co często jest niezgodne z prawdą i krzywdzące i dlatego chciałabym te stereotypy obalać. Międzyinnymi dlatego powstał ten blog edukacyjno-informacyjny.

Oto kilka z najczęściej czytanych artykułów na moim blogu, wszystkie inne znajdziesz w zakładce ARTYKUŁY.

Czemu robię to co robię?

Ponieważ jestem z rocznika ’87 to dane mi było dorastać w erze, kiedy komputery, Internet i cały wirtualny świat dopiero się kształtował.

A że zawsze miałam lekkość w pracy z komputerem, to ta przyjaźń trwa do dziś i z każdym kolejnym rokiem się pogłębia. Od zawsze też marzyłam o pracy na własny rachunek, przy czymś co mnie interesuje i stanowi wyzwanie dla mojego szybko nudzącego się „zwykłymi obowiązkami” umysłu.

Swojego życia zawodowego nie związałam z ukończonymi studiami politologicznymi, bo chwilę po studiach postanowiłam wyjechać na stałe za granicę. Ostatnie lata spędziłam na urządzaniu się w Niemczech i nauce języka. Pochłonęło mnie życie dorobkiewicza oraz rodzina. 

 

ja wersja blond edited
Zdjęcia w przygotowaniu 🙂

W tym czasie jednak wciąż drążyłam tematy związane z blogowaniem, grafiką cyfrową i mediami społecznościowymi. Bawiłam się trochę na Bloggerze, ale tamte pierwsze blogopamiętniki umarły jeszcze szybciej niż powstały, potem przez 3 lata prowadziłam bloga z hobbystycznych pobudek, który był totalnie nieprofesjonalny, ale dużo mnie nauczył tego, co tak właściwie chcecie czytać. Nauczyłam się też wtedy czym tak właściwie jest Word Press i jakie daje możliwości.

Tym sposobem dwa lata temu powstał mój blog na poważnie – Pani Własnego Życia, na którym chciałam pisać o tym jak zmieniać swoje życie na lepsze. Temat główny trochę zboczył z kursu, ale pozwolił mi doprecyzować, co interesuje Was najbardziej i w którym kierunku powinnam zmierzać, jeśli myślę rozwijać dalej to co robię.

Wiele treści zostało przeniesionych na tą stronę, bo zgadzają się one z profilem mojej działalności. 

W każdym razie postanowiłam, że z blogiem Pani Własnego Życia się postaram i zrobię wszystko jak należy a nawet lepiej. Tym sposobem wkręciłam się w temat tworzenia stron internetowych, SEO i cały ten wirtualny świat. Postanowiłam zrobić krok dalej, zaplanować własny biznes oparty na tej stronie internetowej i zaoferować Wam stworzenie własnej strony.

W międzyczasie pomagałam znajomym w ogarnięciu spraw w Niemczech. Tym sposobem zaczęli też zgłaszać się po pomoc znajomi znajomych, więc skoro zaczęło to już wychodzić dużo dalej niż zakres zwykłej przysługi, stwierdziłam, że połączę te dwie dziedziny i zostanę Wirtualną Asystentką w Niemczech.

Bo cieszę się, że mogę pomóc innym w czymś co dla nich jest nie do przeskoczenia samodzielnie. Bo ci, którym pomogłam są potem wdzięczni bo mają załatwione to co potrzebują i nie muszą się tym więcej stresować.


Bo zawsze lubiłam dzielić się wiedzą. I ponieważ chcę stworzyć w życiu coś co będzie przydatne dla innych.

Co się stało, że zaczełam bloga, biznes

co kocham w tym co robię

Jaki to ma wpływ na moje życie

zadowolona rodzina. Źródło: canva.com

Co mnie wyróżnia?

Źródło: canva.com

Do każdej sprawy podchodzę indywidualnie, prowadzę moją działalność w pojedynkę, więc Twój przypadek nie rozmyje się wśród setek innych spraw w dużej firmie. Stawiam na komunikatywność i pozytywne nastawienie, jestem zdania, że lepiej dopytać lub powiedzieć innymi słowami, niż z góry założyć, że się nie da. Oferuję swoje wsparcie, a nie wymagania (choć bez pomocy i zaangażowania z Twojej strony, sama nic nie wskóram). Sprawy załatwiam tak, jakbym je załatwiała dla siebie – zawsze staram się wybrać najkorzystniejszą opcję.

Sama od lat mieszkam w Niemczech i przeszłam już przez większość wyzwań, które rzucam nam życie na emigracji. Mam bogate dośwadczenia począwszy od zameldowań, szukanie mieszkania, przez różne wnioski o pomoc socjalną, wizyty w szpitalu aż po kupno domu. Zawsze szukam brakujących mi informacji u źródeł, czyli na stronach niemieckojęzycznych. 

Po godzinach...

jeszcze kilka słów o mnie.

Żona. Mama dwóch uroczych córek. Miłośniczka pizzy i niemieckiego wina 🙂

Zawirowania w życiu prywatnym wywiały mnie kilka lat temu za granicę. Tutaj też założyłam rodzinę. Od tego czasu robię wszystko, aby zaadoptować się w nowym kraju, rozwijać się i realizować swoje pasje.

A z pewnością jest to dużo trudniejsze na emigracji. Z drugiej strony jednak emigracja jest też fantastyczną przygodą, wiele uczy i daje szersze spojrzenie na świat. Dlatego chciałaby się też z Wami dzielić moimi spostrzeżeniami z życia za granicą.

Moją emigracyjną przygodę zaczęłam na zachodzie Niemiec, przez 5 lat mieszkając w rejonach Heidelbergu i Darmstadt.

Jednak swoją przyszłość związałam ze wschodem Niemiec, gdzie osiadłam już na stałe. Saksonia okazała się strzałem w 10.

Jeszcze będąc w Polsce skończyłam studia z nauk politycznych, choć zawsze moją pasją była psychologia i nauki społeczne. Zawsze też dobrze radziłam sobie z komputerem, dlatego dzisiaj prowadzę tą stronę. Obejmuje ona moje ulubione dziedziny i mam nadzieję, że będziecie mogli z niej skorzystać wyjeżdżając do Niemiec.

Poza tym uwielbiam spędzać czas w moim ogródku, od czasu do czasu przeczytać dobrą książkę a także poznawać nowych ludzi i toczyć z nimi interesujące konwersacje. 

Dlatego bardzo ucieszę się, jak zostawisz komentarz lub napiszesz maila. Będę wiedzieć, że to co tu robię daje Wam jakąś wartość 🙂

lampka idea roz granat 1

Zainteresowany*a?

Zapisz się na newsletter!

Poinformuję Cię o pojawieniu się nowych artykułów ułatwiających życie w Niemczech i rozwijających Twoje możliwości, przybliżę Ci tutejsze zwyczaje i kulturę, abyś szybciej poczuł*a się w Niemczech „jak u siebie” oraz dam znać o nowych ofertach i promocjach.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności.